Regulamin serwisu DrukowaneObrazy.pl

1.         Sklep internetowy drukowaneobrazy.pl jest obsługiwany przez firmę KOGA Przemysław Gajownik zarejestrowaną w Warszawie, przy ulicy Myśliborskiej 24/10,  REGON: 361599655,  NIP: 524-252-36-78  oddział w Gorzowie Wielkopolskim,  przy ulicy Zielona Kotlina 69, zwany dalej Sprzedawcą.

2.         Towary widoczne na stronach www.drukowaneobrazy.pl oraz innych stronach należących do Sprzedawcy nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, są one zaproszeniem do składania ofert kupna (zgodnie z art. 71 K.C.).

3.         Kupujący składa ofertę kupna towarów przez strony www.drukowaneobrazy.pl oraz inne strony należące do Sprzedawcy. Oferty kupna towarów Kupujący może składać 24 godziny na dobę,  przez 7 dni w tygodniu. Po złożeniu oferty kupna towarów Kupujący otrzymuje automatyczną wiadomość potwierdzającą złożenie oferty kupna towarów.

4.         Sprzedawca rozpatruje oferty zakupu towarów od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 do 15.00. Oferty  składane od poniedziałku do czwartku po godzinie 15.00 będą rozpatrywane dnia następnego po godzinie  9.00, a oferty składane w piątek po godzinie 15.00, w sobotę i w niedzielę będą rozpatrywane w poniedziałek po godz. 9.00. Oferty składane w dni ustawowo wolne od pracy rozpatrywane będą w najbliższym dniu roboczym po godzinie 9.00.

5.         Sprzedawca przystąpi do wykonania umowy, co jest równoznaczne z zawarciem umowy, niezwłocznie pod warunkiem, że towar jest  dostępny u Sprzedawcy lub u Dostawców Sprzedawcy. W przypadku niedostępności towarów objętych ofertą kupna towarów, Kupujący zostanie poinformowany o tym fakcie i podejmie decyzję w jaki sposób przystąpić do wykonania umowy (wydłużyć czas oczekiwania, anulować część lub całość oferty  kupna towarów).

6.         Wszystkie ceny towarów podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT

7.         Towary widoczne na stronach internetowych Sprzedawcy objęte są  gwarancją producenta.

8.         Sprzedawca wysyła towary na terenie Polski i Unii Europejskiej.

9.         Dostarczenie towarów do Kupującego nastąpi przez firmę kurierską.

10.       Kupujący może wybrać następujące sposoby płatności za towary i przesyłkę:
a)         Pobraniem – płaci się gotówką kurierowi, który dostarcza przesyłkę, w chwili dostarczenia przesyłki                                 
b)         Przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy – płaci się po otrzymaniu od  Sprzedawcy e-maila o przygotowaniu przesyłki do   wysłania i zawierającego nr rachunku bankowego Sprzedawcy.
W przypadku wybrania sposobu płatności przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy przesyłka wysyłana jest po potwierdzeniu  przez  bank wpływu pieniędzy na rachunek bankowy Sprzedawcy.


11.       Do wysyłanej przesyłki dołączany jest dokument sprzedaży: paragon fiskalny lub faktura VAT.

12.       Koszty dostawy towarów przesyłką kurierską, które ponosi Kupujący wynoszą odpowiednio: 30 zł – gdy Kupujący płaci przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy (w formie przedpłaty) lub 40 zł – gdy Kupujący płaci za pobraniem (gotówką Kurierowi w chwili dostarczania przesyłki). Koszt wysyłki zależy od parametrów paczki: najdłuższy bok < 2m, obwód + najdłuzszy bok < 3m.

                      Wyżej podane koszty dotyczą jednego standardowego opakowania.

Jeżeli gabaryty zamawianego towaru wykluczają spakowanie towaru w jeden karton Kupujący zostanie poinformowany o tym fakcie telefonicznie lub drogą mailową celem ustalenia rzeczywistego kosztu transportu. Czas dostawy zależy od typu zamówienia towaru i wynosi od 3-5 dni  roboczych (wydruk na płótnie) lub minimum 14 dni - przy zamówieniu wydruku na szkle, plexi, dibondzie, ramy obrazowe.

13.       Zgodnie z Art. 7.1. Ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Kupujący, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie czternastu dni od daty odebrania przesyłki. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Jest to możliwe gdy towary nie były używane ani w żaden sposób zniszczone.
a)         Zwroty proszę kierować na adres:
KOGA Przemysław Gajownik
ul. Zielona Kotlina 69    
66-400 Gorzów Wlkp.


b)         Sprzedawca zwróci poniesione koszty niezwłocznie przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Kupującego.  Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

14.       Reklamacje. Jeśli po otrzymaniu przesyłki Kupujący stwierdzi uszkodzenie mechaniczne powstałe podczas dostawy lub ślady otwierania przesyłki Kupujący powinien zgłosić to Kurierowi dostarczającemu przesyłkę.  Jeśli w przesyłce będą towary niezgodne z ofertą zakupu towarów lub uszkodzone Kupujący powinien niezwłocznie skontaktować się ze Sprzedawcą telefonicznie: +48 697 857 269 lub e-mailem: biuro@kogapg.pl. W przypadku uzasadnionej reklamacji towar reklamowany zostanie wymieniony na prawidłowy, pełnowartościowy. W przypadku uzasadnionej reklamacji koszty odesłania towaru reklamowanego zostaną zwrócone Kupującemu przez Sprzedawcę. Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

15.       We wszelkich nieuregulowanych tym regulaminem sprawach obowiązują odpowiednie przepisy prawa polskiego.